اخبار

مشاغل خانگی ویژه بانوان

مشاغل خانگی ویژه بانوان
عضو شورای اسلامی شهر قزوین:ایجاد مکانهای ثابت جهت مشاغل خانگی بانوان جز موراد مهم در دستور کار شورای شهر است.

این جلسه در تاریخ 23/3/89 در محل سالن اجتماعات شهید باهنر اداره کل تعاون استان قزوین با حضور مدیر کل تعاون قزوین،نماینده شورای اسلامی شهر قزوین ،نماینده بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی و کارشناسان اداره کل برگزار گردید.نمایندگان ادارات بنیاد شهید و امورایثارگران،بهزیستی،کمیته امداد امام خمینی(ره) ،اداره کل تبلیغات اسلامی، بانک توسعه تعاون و اتاق بازرگانی نیز در این جلسه حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی در ابتدای این جلسه  مدیر کل تعاون قزوین با اشاره به اهمیت بحث اشتغال بانوان از جمله بانوان سرپرست خانوار به ارائه پیشنهاداتی در زمینه اشتغال خانگی بانوان پرداخت.سیاپوش تشکیل تعاونی های محله ای جهت انجام مشاغل خانگی و همچنین تعاونی های فراگیر ملی را گامی بلند در راه تحقق هدف اشتغال زنان سرپرست خانوار عنوان کرد.

شهلا عطایی نماینده شورای اسلامی شهر قزوین نیز تشکیل یک تیم تحقیقاتی بمنظور تشخیص پتانسیل های موجود در امر اشتغال بانوان و راه اندازی  بازارچه دائمی جهت ارائه تولیدات انجام شده در مشاغل خانگی را بسیار مهم ارزیابی کرد.

این مقام مسئول با مهم توصیف کردن رسیدگی یه بانوان شاغل در همه زمینه ها از وجود تخفیف های ویژه جهت ایجاد مکانهای ورزشی بانوان با صدور مجوز شورای اسلامی شهر خبر داد.

در پایان این جلسه مقرر شد سازمان تبلیغات اسلامی توسط مبلغین حاضر در این نهاد به ارشاد بانوان سرپرست خانوار در جهت تشکیل مشاغل خانگی بپردازد؛همچنین اداره های کمیته امداد و بهزیستی مسئولیت ارائه آمار دقیق بانوان سرپرست خانوار و تشخیص توانمندیهای آنان را بر عهده گرفتند.

راه اندازی یک تشکل از بانوان سرمایه گذار استان ، بانک اطلاعاتی از زنان توانمند و سرپرست خانوار و یک گروه از کارشناسان جهت پیگیری امور تصویب شده در جلسه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

۲۵ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۳۴
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید