اخبار

آینده روشنی در انتظار تعاونی هاست

آینده روشنی در انتظار تعاونی هاست
مدیر کل تعاون استان قزوین گفت:بررسی و امکانسنجی های لازم جهت تاسیس دو مجتمع تعاونی های زنجیره ای تولید و توزیع انجام شده است.

سید صادق سیاهپوش در گفتگو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه نقش تعاونی ها در عرصه اقتصادی و اجتماعی،بخصوص در جوامعی که دارای تشکیلات منسجم تری هستند بیشتر احساس می شود افزود دولت با تاکید بر همین جایگاه طرح های بزرگی را برای گسترش تعاونی ها در سفرهای استانی مصوب کرده است که اجرایی شدن آنان نویدبخش آینده ای روشن برای تعاونی هاست.

وی  تعاونی ها را دارای اهدافی مختلفی شامل توزیع عادلانه ثروت در مسیر تحقق عدالت اجتماعی،مبارزه با معضل بیکاری و مفاسد ناشی از آن، مبارزه با گرانفروشی، سودجویی و احتکار دانست.

سیاهپوش با اشاره به اینکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی پایه های نظام اقتصادی کشور به سه رکن دولتی، تعاونی و خصوصی استوار شده است که نشان دهنده اهمیت و جایگاه قانون بخش تعاون در کشور است،حمایت صریح مقام معظم رهبری از بخش تعاون و ابلاغ سیاست های کلی اصل44 قانون اساسی از سوی ایشان را پشتوانه محکمی برای گسترش تعاونی ها و مشارکت در جامعه عنوان کرد.

مدیر کل تعاون استان قزوین گفت:برای حوزه تعاون استان در دور اول سفراستانی دولت نهم به این استان هفت طرح  تصویب شد که ایجاد 238تعاونی تولیدی و توزیعی با اشتغالزایی 4هزار و 88نفر یکی از این موارد بوده که 100درصد محقق شده است.وی همچنین اضافه کرد:با اجرایی شدن این مصوبات 289 شرکت تعاونی با 139هزار و 535نفر تشکیل شده که برای 5هزار و 341نفر اشتغالزایی داشته است.

سیاهپوش تصریح کرد:تا قبل از دولت دولت نهم یکهزار و 637تعاونی در بخش های مختلف تشکیل شده است که این تعداد تا پایان دولت نهم به 2هزار و 632تعاونی رسیده است.وی اختصاص 400میلیون ریال جهت آموزش،ترویج و تحقیقات کاربردی برای توانمند سازی و رقابتی کردن واحدهای تعاونی های موجود را از دیگر مصوبات سفرهای استانی عنوان کرد و گفت:ایجاد و فعالیت یک تعاونی فراگیر استانی و شهرستانی به منظور فعال کردن تعاونی ها در رابطه با سرمایه گذاری های  از مصوبات سفر بوده که انجام شده است.

در پایان وی در خصوص بررسی و امکانسنجی جهت تاسیس دو مجتمع تعاونی های زنجیره ای تولید و توزیع گفت:در رابطه با این مصوبه اقدامات لازم انجام و تعاونی ها ایجاد شده است.

۳ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۳
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید