اخبار

۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان قزوین پرداخت شد

۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در استان قزوین پرداخت شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین از تشکیل هزار و ۶۴۹ پرونده اشتغال روستایی در استان و پرداخت ۲۳۸ میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین،رضا گروسی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین افزود: این میزان تسهیلات برای اشتغال سه هزار و ۹۰۸ نفر در استان از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت شده است.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی در شهرستان‌های استان، اضافه کرد: در آبیک ۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، آوج ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون، البرز ۱۲ میلیارد و ۹۰۰، بوئین زهرا ۶۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون، تاکستان ۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون و شهرستان قزوین ۸۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین، تحقق پرداخت سهمیه تسهیلات اشتغال روستایی استان را ناشی از تعامل و همکاری خوب بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی با کمیته‌های فنی استانی و شهرستانی و تدابیر و حمایت‌های استاندار، حوزه اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و فرمانداران دانست.

وی توسعه کارآفرینی را بهترین راه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی استان قزوین توصیف کرد و افزود: باید با همکاری و عزم جدی دستگاه‌های اجرایی زمینه تحقق این هدف را فراهم کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: کارآفرینی به معنای ایجاد فرصت، خلق ایده و خطرپذیری در ایجاد یک فرصت شغلی یا بنگاه اقتصادی است که با تشکیل تیم‌های کاری و تعاونی و اشتراک ایده‌ها و سرمایه‌ها به خلق فرصت‌های شغلی جدد منجر می‌شود.

گروسی گفت: توسعه اشتغال، نیازمند توسعه مهارت، ارتقای فناوری و سرعت بخشیدن به برنامه‌ها است که با نقش آفرینی همه دستگاه‌های اجرایی استان محقق خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تحقق کارآفرینی در مناطق روستایی استان به عنوان یک ضرورت، نیازمند توسعه فرهنگ کارآفرینی و بسترسازی جهت تربیت و پرورش کارآفرینان روستایی است که بدون همراهی و همکاری سازمان‌های دولتی و غیردولتی و برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینی و مشاوره محقق نخواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف اجرای این قانون، مهاجرت معکوس به روستاها بوده که با پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی تا حدودی تحقق یافته است.

طبق سرشماری سال ۹۵، ۹۵۲ هزار و ۱۴۹ نفر از جمعیت استان قزوین در نقاط شهری و ۳۲۱ هزار و ۶۱۰ نفر نیز در نقاط روستایی زندگی می‌کنند.

به لحاظ خانوار نیز ۲۹۵ هزار و ۱۹ خانوار استان قزوین در شهرها و ۱۰۲ هزار و ۱۴۴ خانوار نیز در روستاها اقامت دارند.

۱۴ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید